fbpx

Modeling w 2021 roku: celebrowanie odmienności

Ten post poświęcam kilku wspaniałym kobietom, które pomimo przeciwności, podążały za marzeniami.

Modeling w 2021 roku jest zupełnie inną przestrzenią niż jeszcze kilka lat temu. Wartości które wyznawaliśmy przed rozpoczęciem pandemii ustąpiły miejsca nowym- przede wszystkim jesteśmy bardziej skupieni na naszym zdrowiu, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Ze względu na długi czas izolacji, społeczeństwo ma większą świadomość w zakresie chorób takich ja depresja, zaburzenia odżywiania czy stany lękowe. Dużo mówi się o akceptacji swojego ciała bez względu na rozmiar, a słowa te poparte zostają odpowiednią reprezentacją kobiet plus size w mediach. Agencje przyjmują modelki dojrzałe, marki wybierają do kampanii osoby o różnych typach urody czy  kolorach skóry.

Celebrujemy odmienność od dawna, jednak teraz zbliżamy się do momentu w którym działania dawniej określane mianem „aktywizmu” wpiszą się do „mainstreamu”.

Poznajcie 7 modelek, które dzięki swojej determinacji zostały prekursorkami nowych standardów piękna:

1. Ellie Goldstein

To brytyjska modelka z zespołem Downa, która twierdzi, że jest taka jak wszyscy. Myślę jednak, że większość zdrowych osób powinno nauczyć się od Ellie determinacji, dyscypliny oraz samoakceptacji. Piękna kobieta o delikatnych rysach charakterystycznych dla swojej niepełnosprawności zdobyła sławę dzięki kampanii dla domu mody Gucci. Nie ukrywa, że zawsze chciała być sławna i uwielbia zwracać na siebie uwagę. Jest supermodelką w każdym calu- nadaje charakter kampaniom w których bierze udział, a swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko obecności dodatkowego chromosomu. Piękne ciemne włosy, rumiane policzki oraz inteligentne spojrzenie sprawiają, ze jest po prostu fotogeniczna- nie brakuje jej niczego, co miałaby zdrowa modelka.

2. Diandra Forrest

Afro-Amerykanka chora na Albinizm, czyli brak pigmentu w skórze, włosach oraz oczach. Skutkuje to wyjątkową wrażliwością na promieniowanie UV oraz zwiększonym ryzykiem poparzeń słonecznych. Diandra zawsze chciała zostać modelką. Opuszczając szkołę zapytana gdzie widzi się za 10 lat, odpowiedziała „na wybiegu, podczas pokazu Victoria’s Secret”. Dzięki swojej determinacji została pierwszym Albinosem, który podpisał kontrakt z tak dużą agencją jak Elite Models NY. Teraz jej obecność w modzie już nikogo nie dziwi, regularnie chodzi w pokazach u najlepszych projektantów.

3. Daphne Selfe

Najstarsza profesjonalna modelka na świecie- ma 92 lata. Swoją karierę rozpoczęła w 1949 roku i nie zamierza z niej rezygnować. Ma na koncie współpracę z Dolce & Gabbana oraz Ralphem Laurenem. Ćwiczy trzy razy w tygodniu, unika cukru i pije dużo wody, ale twierdzi, że to pozytywne nastawienie jest kluczem do świetnego wyglądu. Jej zdaniem, życie z wiekiem staje się coraz lepsze.

4. Winnie Harlow

Kanadyjska modelka chora na bielactwo, uczestniczka America’s Next Top Model. Nie muszę jej chyba przedstawiać, od kilku lat szturmem zdobywa świat mody. Sprawiła, że marki oraz agencje zaczęły przyjmować modelki o podobnym typie urody. Reprezentuje zarówno kobiety o ciemnej skórze, jak i osoby z jej schorzeniem stanowiące tylko 1% populacji. Współpracuje z największymi projektantami, wielokrotnie znajdowała się na okładkach w magazynu Vogue, a jej kariera dopiero nabiera tempa.

5. Jillian Mercado

Modelka z dystrofią mięśniową. Jej pasja do mody pojawiła się jeszcze w dzieciństwie, kiedy obserwowała mamę- krawcową oraz tatę- sprzedawcę butów. Marzenia by stać się częścią tego świata nie była w stanie powstrzymać nawet choroba. Studiowała na nowojorskiej uczelni Fashion Institute of Technology, po czym podpisała kontrakt z dużą agencją w tym samym mieście. Rok 2021 rozpoczęła okładką dla magazynu „Glamour”, oczywiście nie pierwszą i za pewne- nie ostatnią. Walczy o prawa ludzi niepełnosprawnych, zabiera głos w najważniejszych dla tej społeczności kwestiach oraz zapewnia godną reprezentację w mediach.

6. Amina Blue

Ma zaledwie 155cm wzrostu, pełne biodra i tatuaże- chociaż jest piękną kobietą, całe życie słyszała, że nigdy nie zostanie modelką. Było tak do czasu, aż Kanye West dostrzegł jej potencjał. Od tamtej pory świat modelingu stoi przed nią otworem, pozuje dla marki Jeezy, Missguided, zbudowała także dużą społeczność na swoim instagramie. Platynowe włosy, pełne usta oraz piękna budowa nadają jej niepowtarzalnego charakteru, który przenosi na każde zdjęcie.

7. Ashley Graham

Pierwsza modelka plus size, która zdobyła tak wielką sławę. Piękna kobieta o cudownym usposobieniu, która nie tylko pozuje i chodzi w pokazach, ale także motywuje innych by pokochali siebie takimi jakimi są. Wywołała prawdziwą rewolucję w świecie mody. Choć teraz modelki o tej budowie są powszechnym zjawiskiem w sesjach dla największych marek, wszystko zaczęło się od jej obecności w branży. Ashley z pewnością przejdzie do historii.

Modeling w 2021 roku nie ma ograniczeń.

Wymienione wyżej kobiety odnalazły sposób, by w swoich niedoskonałościach odnaleźć piękno i pokazały je jako atut. Marki także zmieniają swoją komunikację z klientem, poszukują wszelkiego rodzaju odmienności, chcą pokazać różnorodność. Standardów piękna już nie ma, teraz w świecie mody znajdzie się miejsce dla każdego. Agencje modelek w Polsce wciąż poszukują przeważnie wysokich oraz szczupłych kobiet, ale powoli weryfikują swoje działania ze względu na zapotrzebowanie widoczne w społeczeństwie. Niedługo zobaczymy ten wspaniały i zdrowy trend w polskiej modzie- najnowsze kampanie na to wskazują.

Tymczasem, jeśli dostrzegasz w sobie podobieństwo do którejś z powyższych modelek, ale nie wiesz od czego zacząć, odwiedź stronę naszej agencji : Tokai i wypełnij formularz castingowy. Mamy w swojej bazie wiele szczupłych i wysokich dziewczyn, nie szukamy już modelek o standardowych dla branży wymiarach. Rozważymy kandydatury osób o nietypowej urodzie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *